Screenshot

NBYS Aile Hekimliği Mobil uygulaması ile Aile Hekimleri, MRS randevu detaylarına ve Karar Destek Sistemi verilene artık istedikleri her yerden anında ulaşabilecekler.

Bunun için yapılması gereken tek şey uygulamayı yükledikten sonra T.C. Kimlik Numaranız, Sağlık.Net Şifreniz ve ÇKYS Kodunuzu program ayarlarına girmek olacaktır.

NBYS Aile Hekimliği Mobil Uygulaması ile Karar Destek Sistemine, MRS Randevu Listesine, NBYS RSS Haber Kaynağına , NBYS Aile Hekimliği Programı İstek Hata Bildirimi ekranına ,Yeni Ne Var Sayfasına ve NBYS Aile Hekimliği Programının resmi Facebook,Twitter ve YouTube hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Karar Destek Sistemi bölümünde belirlenen performans aralığındaki performansa tabi işlemleri Yapılan, Yapılmayan ve Toplam sayı bilgisi ile görebilirsiniz. Herhangi bir performansa tabi işlem üzerine dokunduğunuzda ise belirlenen performans döneminde yapılması gereken ilgili işleme tabi hastalar listelenir. Listede hastanın ismi, işlemin performans aralığı ve Yapılma tarihi gibi bilgiler görüntülenir.

MRS Randevu Listesi bölümünde MRS Randevu Listenize ulaşabilir Randevu alan hasta isimlerine ve bilgilerini görebilirsiniz isimlerinin üzerine tıklandığında Kişi ve iletişim bilgilerine ulaşarak, istenirse arama yapılabilir ya da mesaj yolu ile bilgilendirme işlemleri yapılabilmektedir.

Not: Sağlık Bakanlığında KDS verileri Gece 24:00’ten sonra güncellendiği için Aile Hekimliği Programından gönderilmiş izlem ve aşılarınız bir sonraki gün Karar Destek Sistemi Mobil sayfasına yansıyabilir.
With the NBYS Family Practice Mobile application, Family Physicians will now be able to instantly access MRS appointment details and those who have been given a Decision Support System from wherever they want.

The only thing that needs to be done for this is T.C. Your ID Number, Health.Net Password and ÇKYS Code will be to enter the program settings.

With the NBYS Family Medicine Mobile Application, you can access the Decision Support System, MRS Appointment List, NBYS RSS News Source, NBYS Family Medicine Program Request Error Notification screen, What's New Page and the official Facebook, Twitter and YouTube accounts of NBYS Family Medicine Program.

You can see the transactions subject to the performance in the performance range specified in the Decision Support System section with the Number of Done, Not Performed and Total number information. When you touch on any process subject to performance, the patients subject to the relevant procedure that must be done during the determined performance period are listed. Information such as the name of the patient, the performance range of the procedure and the date it was performed are displayed in the list.

In the MRS Appointment List section, you can reach your MRS Appointment List. You can see the names and information of the patients who have received the appointment. Clicking on their names can reach the person and contact information and make a call if desired or inform them via message.

Note: Since KDS data are updated after 24:00 at the Ministry of Health, your follow-up and vaccinations sent from the Family Medicine Program can be reflected on the Decision Support System Mobile page the next day.
From version NBYS Aile Hekimliği PRO 3.0.37:

Bug fix

Acıbadem

Acıbadem Online - Mobile App

Açık Kapı

The Gate of Nations

Sağlığım Cepte

Ehliyet Sınav Soruları 2021 - Ehliyet Hocam

Most Asked Driver's License Exam Questions - Solve 2021 Driver's License Questions

PediApp - Çocuk Doktoru Arkadaşın

24/7 alert doctor friend of new mothers!

DoktorTakvimi - Uzmanını Bul

Take care of your health: make an appointment or message with your specialist

Kolay Randevu - Güzellik Cebinizde

The best hairdressers, beauty centers, nail studios and makeup studios are in your pocket

Temel İlk Yardım

Basic First Aid, Additional Information, Process Certification Training, consisting of test applications

Medklik

Professional Communication and Consultation Platform for Physicians and Dentists

Mevzuat - En güncel uygulama

Özel Güvenlik Soruları 2021 - Ders Notları

Private Security Exam Questions 2020 - Private Security Questions

E-Assistant Data Matrix Scanner

Pharmacy Multi Data Matrix code scanner. Stock counting.

Tarım Kredi KORBIS

Agricultural Credit Cooperative Joint Information System

Küpe Sorgulama

Through Animal Ear Earrings Inquiry

tebrp

tebrp mobile app

Cep Hastane

Appointment with Mergentech Mobile Hospital, examination result, patient information is reached.

AŞILA

T.R. Ministry of Health AŞILA Mobile Application

Filyasyon ve İzolasyon Takibi

T. C. Ministry of Health Filimentation and Isolation Tracking System Mobile Application

MHRS

T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi Mobil Uygulaması

ÜTS Mobil

ÜTS Mobile Application